Asian-chuu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kimmi wa petto

Go down

Kimmi wa petto Empty Kimmi wa petto

Post  Anchy December 16th 2007, 8:10 pm

Kimmi wa petto Kimiwa10

Nume: Kimi wa petto-Tu-mi esti pet
Data difuzarii: 2003-Apr-09 -2003-Jun-18
Numarul de episoade: 10
Gen: comedie, drama

Actori:
Koyuki-Iwaya Sumire
Matsumoto Jun-"Momo" Goda Takeshi
Tanabe Seiichi-Hasumi Shigehito
Sakai Wakana-Fukushima Shiori
Suzuki Sarina-Shirotae Yuri
Eita-Horibe Junpei
Nagatsuka Kyozo-Asano Satoshi
Uehara Misa-Kuraki
Ishihara Satomi-Shibusawa Rumi

Scurta prezentare:

Sumire-san, editor la un ziar prestigios vine acasa intr-o zi si gaseste ‘aruncat’ intr-o cutie pe un barbat tanar. Il aduce in casa si il ingrijeste, promitandu-i, mai mult in gluma deat in serios, ca poate sa ramana la ea daca este de accord sa devina animalul ei de casa.
Spre mirarea ei, el este de acord. Noul lui nume este Momo.


Parerea personala:

Am fost foarte entuziasmata sa vad aceasta drama dupa ce am citit 4 volume din (excelenta) manga. Insa pot sa spun ca am fost dezamagita de ce mi s-a oferit. Personajele, desi pastreaza caracteristicile din manga par mult mai fade, mai lipsite de ‘culoare’. Koyuki-san, desi este o actrita excelenta (chiar va recomand sa fiti atenti la rolul pe care-l are in Ultimul Samurai) nu este potrivita pentru Sumire. Are un joc mult prea melodramatic, neefind probabil obisnuita sa joace in roluri ‘comerciale’ in care expresiile gen anime sunt la mare cautare. Matsumoto Jun face o treaba buna si nu am nimic sa-i reprosez.
Insa mai am ceva de zis cu privire la drama: este plictisitoare! Dupa primele 5 episoade parca totul se repeta: Sumire tipa la Momo, Momo pleaca, Sumire plange dupa el, Momo se intoarce. Spre deosebire de manga unde actiunea se petrece si in afara capitalei obositoare, drama tine mortis sa ne prezinte tot Tokyo-ul.
Nu a fost destul cat sa ma tina sa vad toata seria. M-am oprit la episodul 7.
Anchy
Anchy
Moderator
Moderator

Female Number of posts : 23
Age : 33
Locatie : Timisoara
Registration date : 2007-12-04

http://anchy2006.hi5.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum