Asian-chuu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Devil Beside You

Go down

Devil Beside You Empty Devil Beside You

Post  Oana2401 January 21st 2008, 9:11 pm

Devil Beside You 02-00610

Nume: Devil Beside You-Diavolul de langa tine
Numarul de episoade: 20
Gen: drama, comedie, romance

Actori:
Mike He Jun Xiang-Jiang Meng(Ahmon)
Rainie Yang Cheng Lin-Qi Yue
Kingone-Sang Yuan Yi
Ivy Fan Xiao Fan-Xin Li Xiang
He Du Lin-Jiang You Hui
Ge Wei Ru-Huang Xue Wei
Masuyama Yuki-Yu Yang Ping
Tsai Pei Lin-Qing Zi
Fu Xiao Yun-Xiao Cai
Yuan Jun Hao-Guo Kai
Katherine Wang Kai Di-Liu Mei Di
Figaro Ceng Shao Zong-Yuan Chuan Rang
Wu Zhong Tian-Tian Si Shen
Wang Jian Min-Chui Ming
Tang Qi-Bunica Jiang
Meng Ting Li-Yuan Mei Jin
Janel Tsai-Chuang Ya Li
Huang Xing Lun-Cai Yi Lang
Xu Qiong Yue-Fetita Qi Yue

Scurta prezentare:

Cand, in sfarsit, Qi Yue(Rainie Yang) isi face curaj sa isi confeseze sentimentele fata de Yuan Yi(Kingone) intinzandu-i o scrisoare de dragoste, acesta trece pe langa ea fara sa o observe. In schimb, in fata ei sta cel mai controversat baiat din scoala, cunoscut pentru problemele pe care le face: Jiang Meng(Mike He). Diavolul obtine tot ce doreste, iar obiectul dorintei lui este acum Qi Yue. Desi pare crud la prima vedere, Qi Yue incepe sa descopere lucruri frumoase la el. Singura problema devine faptul ca Jiang Meng este fiul barbatului cu care mama ei urmeaza sa se casatoreasca. Chiar daca nu sunt legati prin sange, cine va accepta aceasta relatie de sora si frate vitregi? Ce va deveni relatia lor cand alte persoane interesante intra in cadru?

Parerea personala:

Aceasta este prima drama pe care am vazut-o. Mi-a placut atat de mult incat de atunci am inceput sa fac video-uri si sa urmaresc alte drame. Primele 3 episoade sunt in genul anime putin fortate, dar din al treilea episod totul devine foarte interesant. Qi Yue(Rainie Yang) imi aminteste de personajul copilariei mele Sailor Moon(Usagi). Actorii sunt foarte frumosi si amuzanti. Drama este originala, amuzanta, trista, romantica. Tensiunea relatiei celor doi creste pana la sfarsitul dramei cand atinge apogeul. Parintii afla spre sfarsit de relatia dintre cei doi si intervin o gramada de probleme. Drama de nota 10 I love you Vizionare placuta Very Happy

Aici gasiti video-uri pe care le-am gasit pe YouTube si mi-au placut(mentionez numele celor care le-au facut(daca este cazul) si pun si din cele pe care le-am facut eu sau Anchy, daca avem cu respectivele drame/actori):

Melodia de pe coloana sonora a acestei drame: Chou Nan Ren(Huang Yida)-video creat de littledd


Keep Your Heart Broken(The Rasmus)-video creat de mine
Acest video este preferatul meu dintre cele cu Devil Beside You, fiind si ultimul facut cu aceasta drama(nu stiu sigur daca mai fac in viitor, majoritatea dintre video-urile facute de mine sunt cu aceasta drama).


Losing Grip(Avril Lavigne)-video creat de mine
Frustrarile lui Qi Yue(Rainie Yang) sunt clar prezentate in acest video.


She's So High Above Me(Everclear)-video creat de mine
Un video cu toate cuplurile din aceasta drama.


The Reason(Hoobastank)-video creat de mine
Video din perspectiva lui Ahmon(Mike He)..Binenteles ca perspectiva asta este influentata de mine prin clipurile alese.


Only A Girl-video creat de mine
Girl power!Nu va puneti cu fetele queen


From This Moment On(Shania Twain)-video creat de mine
Video romantic cu actorii principali.


Two Princes(Spin Doctors)-video creat de mine
Acest video prezinta un triunghi amoros: Ahmon(Mike He), Qi Yue(Rainie Yang) si Yuan Yi(Kingone).


Only Love(Trademark)-video creat de mine
Parintii celor doi se casatoresc, ei devenind frati vitregi...problema e ca se indragostisera inainte sa afle de parinti...cam despre asta este acest video: problemele care apar, parintii afla etc.


Memories(Within Temptation)-video creat de mine
Am schimbat povestea in acest video. Am facut sa para ca Ahmon(Mike He) moare in accident(intai moare tatal ei la inceputul video-ului)..iar Qi Yue(Rainie Yang) amintidu-si clipele petrecute impreuna.


Broken(Amy Lee&Seether)-video creat de mine
M-a apucat pe mine intr-o zi sa fac un video cu emotii negative...Fug astia pe-aici, drame etc.


Poison(Groove Coverage)-video creat de mine
Video care surprinde comicul din aceasta drama.


Breathe(Faith Hill)-video creat de mine
Un video romantic cu actorii principali din aceasta drama.


Angels(Within Temptation)-video creat de mine
Video cu frustrarile lui Qi Yue(Rainie Yang)..Ahmon(Mike He) fiind un personaj negativ in acesta.


Patience(Take That)-video creat de mine
Primul video facut de mine, cu melodia celor de la Take That. Sper ca nu-i prea rau pentru prima incercare Razz
[flash(425,355)]
Oana2401
Oana2401
Moderator
Moderator

Female Number of posts : 11
Age : 35
Locatie : Timisoara
Registration date : 2007-12-04

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum