Asian-chuu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proposal Daisakusen

Go down

Proposal Daisakusen Empty Proposal Daisakusen

Post  Oana2401 December 17th 2007, 11:33 pm

Proposal Daisakusen Norip_10

Nume: Proposal Daisakusen-Misiune iubire
Data difuzarii: 2007-Apr-16 to 2007-June-25
Numarul de episoade:11 si un episod special
Gen: drama romance

Actori:
Yamashita Tomohisa-Iwase Ken
Nagasawa Masami-Yoshida Rei
Fujiki Naohito-Tada Tetsuya
Eikura Nana-Oku Eri
Hiraoka Yuta-Enokido Mikio
Hamada Gaku-Tsurumi Hisashi
Mikami Hiroshi-Zana/Yosei/Fairy
Matsushige Yutaka-Itou Matsunori
Morimoto Leo-Yoshida Takashirei
Miyazaki Yoshiko-Yoshida Reina
Watabe Gota-Socrates
Hara Fumina-Matsuki Yuko
Kikuchi Kenichiro-Nishio Tamotsu

Scurta prezentare:

Iwase Ken si Yoshida Rei au fost prieteni si colegi inca din clasele primare. Ken este nepriceput cand vine vorba de dragoste. Cu toate acestea, s-a indragostit de vesnic vesela Rei, dar ea este pe cale sa se casatoreasca cu un alt barbat. In timp ce el si alti colegi asista la ceremonie, apare o zana si il trimite inapoi in timp, oferindu-i o a doua sansa sa o castige pe femeia iubita.

Parerea personala:

Aceasta drama este preferata mea. Yamashita Tomohisa mi se pare un actor foarte bun(preferatul meu,mai exact).
Intamplarile sunt diverse: primele episoade ale dramei sunt amuzante, ultimele devenind din ce in ce mai tensionante.
Actrita mi s-a parut uratica la inceput, dar dupa un timp am ajuns sa ma obisnuiesc cu ea(este de fapt o actrita foarte cunoscuta si apreciata la ei) si sunt sigura ca si voua va va placea pana la sfarsit Wink
Ultimul episod e culminant si plin de emotii. Pot sa spun ca aceasta drama si-a atins scopul, acela de a atinge inimile oamenilor .

Aceasta este meldia de pe coloana sonora a aceste drame: Kuwata Keisuke-Ashita Hareru kana


Aici gasiti video-uri pe care le-am gasit pe YouTube si mi-au placut(mentionez numele celor care le-au facut(daca este cazul) si pun si din cele pe care le-am facut eu sau Anchy, daca avem cu respectivele drame/actori):

At The Beginning(Donna Lewis&Richard Marx)-video creat de mine


Private Emotion(Ricky Martin&Meja)-video creat de mine


I Will Rember You(Ryan Cabrera)-creat de x3P3rf3ctx3
Oana2401
Oana2401
Moderator
Moderator

Female Number of posts : 11
Age : 35
Locatie : Timisoara
Registration date : 2007-12-04

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum